Urząd celny

Wszystkie paczki do odbiorców w Europie przechodzą przez Urząd Celny w Polsce.

Prawo Unii Europejskiej mówi ze jedna osoba może otrzymać dobra deklarowane do kwoty $CAD 50.00 w jednej wysyłce bez obowiązku płacenia cła lub podatków. Uwaga, jeżeli wyślesz 2 paczki do tego samego odbiorcy i łączna podana wartość przesyłek jest większa niżeli $CAD 50.00 to wtedy cło i podatki będą naliczone.

Urząd celny

Jeżeli deklaracja paczki będzie wykazywać wartość większa niż $50.00 wtedy obowiązkiem nadawczego jest poinformowanie odbiorcy ze cło i podatki będą musiały być zapłacone aby paczka mogla opuścić urząd celny.

Jeżeli paczka jest zatrzymana przez urząd celny w Polsce (co zazwyczaj zdarza się jeśli deklarowana wartość paczki jest powyżej $50.00 CAD), odbiorca otrzyma z urzędu celnego formę autoryzacyjna która będzie musiał wypełnić i zadeklarować zawartość paczki. Odbiorca następnie musi odesłać formę do urzędu celnego z kopia swojego dokumentu tożsamości. Następnie urząd celny wyceni wartość paczki i podejmie decyzje ile opląty celnej I podatków musi być zapłacone aby paczki mogla opuścić urząd celny.

Urząd celny zastrzega sobie prawo do otwierania i inspekcji każdej paczki która przekracza ich granice. Twoja paczka możne być obciążona dodatkowymi oplątami i karami jeśli deklarowana zawartość i wartość nie pokrywa się z rzeczywistością.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

* indicates required
Język